Katılım Çağrısı

BİLTEVT’15

“Bilişim Teknolojilerinde Evrensel Tasarım”

ULUSLARARASI ENGELSİZ BİLİŞİM 2015 KONGRESİ

2-4 Eylül 2015 – Manisa

Uluslararası Engelsiz Bilişim 2015 Kongresi”, 2-4 Eylül 2015 tarihlerinde, Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu organizasyonuyla ve Celal Bayar Üniversitesi ev sahipliğiyle Manisa’da düzenlenecektir. Kongre sekretaryası Celal Bayar Üniversitesi (Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu Sekretaryası) tarafından yürütülecektir.

Uluslararası Engelsiz Bilişim 2014 Kongresi” 2014 yılı partner ülke Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti olmuştur.

Önemli Linkler:

Kongre taslak programımıza bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Kesin program 10 Ağustos 2015 te yayınlanacaktır.

 

Kongreye katılacak olan tüm Kurul Üyelerimiz, Konuşmacılarımız ve Katılımcılarımızın, kongre sürecindeki planlamaların daha sağlıklı yapılabilmesi ve sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için web sayfamızda yer alan Kayıt Formunu doldurması gerekmektedir. Kayıt Formu dolduran katılımcılarımızın planlarındaki değişiklikleri kısa süre içerisinde kongre sekretaryasına bildirmeleri önemle rica olunur.

    • Konuşmacı ve Kurul Üyeleri: Celal Bayar Üniversitesi BAP Projesi kapsamında konuşmacılarımız (çağrılı ve akademik bildiri) ve kurul üyelerimize (Sınırlı sayıda) ücretsiz konaklama imkanı verilecektir. Kongreye katılacak konuşmacı ve kurul üyelerimizin en kısa süre içerisinde web sayfamızdan Kongre Kayıt Formunu doldurmaları gerekmektedir.
    • Katılımcı: Kongre katılımcılarımıza uygun konaklama seçenekleri ve iletişim bilgileri web sayfamızda “Konaklama” başlığında yer almaktadır.
  • Konuşmacılar : Kongremizde sunum gerçekleştirecek olan yurtdışı ve yurtiçi birbirinden değerli konuşmacılarımızın bilgilerine bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz. (Güncelleme devam etmektedir)
  • Bildiriler: Kongre Bilim Kurulumuzca kabul edilmiş bildiri özetlerine buradan ulaşabilirsiniz..
  • Atölye: Web Erişilebilirlik ve Kullanılabilirlik Atölyesi: Bu çalışmayla, TUBİTAK Bilgem işbirliğiyle web erişilebilirliği ve kullanılabilirliği konusunda temel bilgiler verilecek ve örnek bir web sayfası incelenecektir. (Sınırlı Katılım)
    .

Neden Katılmalıyım?

Yurtiçi – Yurtdışı Uzman Konuşmacılar

Farklı engelli Gurupları ve Farklı Konularıyla Engelliler ve Bilişim

Alanında 20 Oturum

27 Akademik Bildiri

Web Erişilebilirliği ve Kullanılabilirliği Atölyesi

Engelsiz Sinema Gösterimi

Engelsiz Bilişim Ödülleri 2015 Ödül Töreni

Stantlarda Yeni Teknoloji ve Hizmetleri Tanıma Şansı

 

SPONSORLUKLAR VERİLECEKTİR

Kongrenin amacına uygun bir şekilde gerçekleşmesi ve engellilere yönelik bilişim teknoloji ve hizmetlerinin gelişmesine katkı sağlaması için sizlerden sponsor olarak destek olabilirsiniz. Sponsorluk ve tanıtım dosyası için bizimle irtibata geçiniz.

Ana Sponsorluk – Kurumsal Sponsorluk – Ulaşım Sponsorluğu

Etkinlik Sponsorluğu – Medya Sponsorluğu – 

Promosyon Malzeme / Çanta / Plaket Sponsorluğu

Sempozyum Sonuç Kitabı Sponsorluğu