Duyuru

BİLTEVT’2021

“Bilişim Teknolojilerinde Evrensel Tasarım”

ULUSLARARASI ENGELSİZ BİLİŞİM 2021 KONGRESİ

2-4 Eylül 2021 – Manisa

“Biltevt2021: Uluslararası Engelsiz Bilişim 2021 Kongresi”, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işbirliği ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi ev sahipliğinde 2-4 Eylül 2021’de Manisa’da düzenlenecektir. Sekretaryasını Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu’nun yürüteceği kongremizde 2021 yılı partner ülke Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olmuştur. Kongrede oturumlar yüz yüze ve çevrimiçi birlikte gerçekleşecektir.

Not: “Biltevt2021: Uluslararası Engelsiz Bilişim 2021 Kongresi”nde yer alacak tüm bildiri ve sunularda erişilebilirlik şartı aranacaktır. Erişilebilirlik konusunda Bildiri ve Sunu Erişilebilirliği sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu

DUYURU
3 Eylül 2021 tarihinde Akide Sultan salonunda gerçekleşecek oturumlarımızda (yüz yüze ve çevrimiçi) yabancı dil tercüme hizmeti verilecektir.  Kongremizin canlı yayın bağlantı adresleri ve çevrimiçi oturumlara Zoom katılım adresleri web sayfamızda program kısmında yayınlanacaktır. Lütfen takip ediniz.

Kongre PROGRAMI 

Çevrimiçi Katılım Bilgileri İçin Tıklayınız

HATIRLATMA
Kongremiz Açılışı ve Engelsiz Bilişim Ödül Töreni  dışarıya açık olup, kongre oturumları pandemi koşulları nedeniyle sınırlı sayıda yüz yüze katılımla gerçekleşecektir. Yüz yüze katılamayacak olan katılımcılarımız kongremizi çevrimiçi olarak takip edebilirler. 

Kongre planlamalarının sağlıklı yapılabilmesi için lütfen KAYIT olunuz.

MCBÜ Bilimsel Araştırma Projeleri – Etkinlik Desteği Kapsamında ücretsiz konaklama imkanından yararlanacak katılımcılarımızın listesi ve detay bilgiler için Konaklama Detayları (GÜNCEL)

 

Kongrede yapılması planlanan eğitim atölyelerimiz, program yoğunluğu nedeniyle çevrimiçi olarak ileri tarihte gerçekleştirilecektir. Katılımcılarımızın doldurmuş oldukları kayıt formları geçerliğini koruyacaktır.

Kongre görseli

Neden Katılmalıyım?

Yurtiçi – Yurtdışı Uzman Konuşmacılar

Farklı Engelli Grupları ve Farklı Konularıyla Engelliler ve Bilişim Oturumları

Akademik Bildiriler

Erişilebilir Ders Materyali Hazırlama Atölyesi

Betimleme Atölyesi

Web Erişilebilirlik Atölyesi

Engelsiz Bilişim Ödülleri 2021 Ödül Töreni

Stantlarda Yeni Teknoloji ve Hizmetleri Tanıma Şansı

Öğrenci Projeleri Sergisi

SPONSORLUKLAR VERİLECEKTİR Kongrenin amacına uygun bir şekilde gerçekleşmesi ve engellilere yönelik bilişim teknoloji ve hizmetlerinin gelişmesine katkı sağlaması için sizlerden sponsor olarak destek olabilirsiniz. Sponsorluk ve tanıtım dosyası için bizimle irtibata geçiniz. Ana Sponsorluk – Kurumsal Sponsorluk – Ulaşım Sponsorluğu Etkinlik Sponsorluğu – Medya Sponsorluğu –  Promosyon Malzeme / Çanta / Plaket Sponsorluğu Sempozyum Sonuç Kitabı Sponsorluğu

Geçmiş Kongrelerimiz

Uluslararası Engelsiz Bilişim 2019 Kongresinden Görüntü

Biltevt2020:Bilişim Teknolojilerinde Evrensel Tasarım Çalıştayı

Biltevt2019 Uluslararası Engelsiz Bilişim Kongresi

Biltevt2018 Uluslararası Engelsiz Bilişim Kongresi

Biltevt2015 Uluslararası Engelsiz Bilişim 2015 Kongresi

Biltevt2014 Uluslararası Engelsiz Bilişim 2014 Kongresi

Uluslalarası Engelsiz Bilişim Sempozyumu 2013

Engelsiz Bilişim 2012 Sempozyumu

Engelsiz Bilişim 2011 Sempozyumu

 

Engelsiz Bilişim 2014

Engelsiz Bilişim 2015

Engelsiz Bilişim 2018