Davet

BİLTEVT’2023

“Bilişim Teknolojilerinde Evrensel Tasarım”

ULUSLARARASI ENGELSİZ BİLİŞİM 2023 KONGRESİ

 

“Biltevt2023: Uluslararası Engelsiz Bilişim 2023 Kongresi”, kurumlar arası işbirliğiyle  Eskişehir’de düzenlenecektir. Sekretaryasını Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu’nun yürüteceği kongremizde 2023 yılı partner ülke Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’dir. Kongrede oturumlar yüz yüze ve çevrimiçi birlikte gerçekleşecektir.

Biltevt2023 hazırlıkları kapsamında ilgili devlet kurumları başta olmak üzere birçok kurumla işbirliği görüşmeleri, kurulların oluşturulması çalışmaları devam etmektedir.

Kongreye, Türkiye genelinden ve yurt dışından, üniversitelerin engelli birimleri ve bilişim alanında çalışan akademisyenler, uzmanlar, sivil toplum örgütleri, kamu kurumları ve bilişim firmalarından yoğun katılım beklenmektedir.

Bildiri özeti son özet gönderim tarihi 20 Temmuz 2023: Bildiri Özet Gönderim Formu

Özel oturum teklifi gönderim son tarihi 20 Temmuz 2023: Oturum Teklifi

Öğrenci Projesi Tanıtım Başvurusu

Kongre sürecinde kurumsal veya bireysel olarak her türlü öneri, destek ve işbirliğine açığız. Bizimle [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz.
Not: “Biltevt2023: Uluslararası Engelsiz Bilişim 2023 Kongresi”nde yer alacak tüm bildiri ve sunularda erişilebilirlik şartı aranacaktır.

Neden Katılmalıyım?

Yurtiçi – Yurtdışı Uzman Konuşmacılar

Farklı Engelli Grupları ve Farklı Konularıyla Engelliler ve Bilişim Oturumları

Akademik Bildiriler

Erişilebilir Ders Materyali Hazırlama Atölyesi

Betimleme Atölyesi

Web Erişilebilirlik Atölyesi

Engelsiz Bilişim Ödülleri Ödül Töreni

Stantlarda Yeni Teknoloji ve Hizmetleri Tanıma Şansı

Öğrenci Projeleri Sergisi

SPONSORLUKLAR VERİLECEKTİR Kongrenin amacına uygun bir şekilde gerçekleşmesi ve engellilere yönelik bilişim teknoloji ve hizmetlerinin gelişmesine katkı sağlaması için sizlerden sponsor olarak destek olabilirsiniz. Sponsorluk ve tanıtım dosyası için bizimle irtibata geçiniz. Ana Sponsorluk – Kurumsal Sponsorluk – Ulaşım Sponsorluğu Etkinlik Sponsorluğu – Medya Sponsorluğu –  Promosyon Malzeme / Çanta / Plaket Sponsorluğu Sempozyum Sonuç Kitabı Sponsorluğu

Geçmiş Kongrelerimiz

Biltevt2022 görseli

Biltevt2021 görseli

Uluslararası Engelsiz Bilişim 2019 Kongresinden Görüntü

Engelsiz Bilişim 2014

Engelsiz Bilişim 2015

Engelsiz Bilişim 2018