Kongre Duyurusu

BİLTEVT’2024

“Bilişim Teknolojilerinde Evrensel Tasarım”

ULUSLARARASI ENGELSİZ BİLİŞİM 2024 KONGRESİ

25-27 Eylül 2024 – Manisa

 

“Biltevt2024: Uluslararası Engelsiz Bilişim 2024 Kongresi”, 25-27 Eylül 2024 tarihlerinde Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu organizasyonu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi işbirliği ile Manisa’da gerçekleştirilecektir. Kongremizde oturumlar yüz yüze ve çevrimiçi birlikte olacaktır.

Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu organizasyonuyla bu yıl on ikincisi düzenlenecek olan kongrede, konuyla ilgili devlet kurumları, üniversiteler ve STK’lar başta olmak üzere birçok kurumla işbirliği görüşmeleri devam etmektedir.

2024 yılı kongremizin ana teması engellilere yönelik bilişim teknoloji ve hizmetleri kapsamında  “Dijital Dönüşüm” olarak belirlenmiştir. Yine her sene olduğu gibi farklı alt tema başlıkları da yer alacaktır

Kongreye, Türkiye genelinden ve yurt dışından, üniversitelerin engelli birimleri ve bilişim alanında çalışan akademisyenler, uzmanlar, sivil toplum örgütleri, kamu kurumları ve bilişim firmalarından yoğun katılım beklenmektedir.

Kongre; kurumların, akademisyenlerin, araştırmacıların yapmış oldukları çalışmaları ve tecrübeleri birbirleriyle paylaşmaları, bu alanda faaliyet gösteren firmaların teknoloji ve hizmetlerini hedef kitlelerine ulaştırmaları, mevcut durumun ve sorunların tartışılması ve engellilere yönelik bilişim hizmetleri alanında ortak bir eylem planının ortaya çıkabilmesi bakımından büyük öneme sahiptir.

Sizlerin de katkılarıyla etkinliğimiz daha geniş bir kitleye ulaşabilecek ve amaçlarını gerçekleştirebilecektir. Umarız “Uluslararası Engelsiz Bilişim 2024 Kongresi” ile bu yönde önemli bir adım atılabilecektir.

Kongre sürecinde kurumsal veya bireysel olarak her türlü öneri, destek ve işbirliğine açığız. Bizimle [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Neden Katılmalıyım?

Yurtiçi – Yurtdışı Uzman Konuşmacılar

Farklı Engelli Grupları ve Farklı Konularıyla Engelliler ve Bilişim Oturumları

Akademik Bildiriler

Erişilebilir Ders Materyali Hazırlama Atölyesi

Betimleme Atölyesi

Web Erişilebilirlik Atölyesi

Engelsiz Bilişim Ödülleri Ödül Töreni

Stantlarda Yeni Teknoloji ve Hizmetleri Tanıma Şansı

Öğrenci Projeleri Sergisi

SPONSORLUKLAR VERİLECEKTİR Kongrenin amacına uygun bir şekilde gerçekleşmesi ve engellilere yönelik bilişim teknoloji ve hizmetlerinin gelişmesine katkı sağlaması için sizlerden sponsor olarak destek olabilirsiniz. Sponsorluk ve tanıtım dosyası için bizimle irtibata geçiniz. Ana Sponsorluk – Kurumsal Sponsorluk – Ulaşım Sponsorluğu Etkinlik Sponsorluğu – Medya Sponsorluğu –  Promosyon Malzeme / Çanta / Plaket Sponsorluğu Sempozyum Sonuç Kitabı Sponsorluğu
BİLTEVT2024 – Tanıtım ve Sponsorluk Dosyası

Geçmiş Kongrelerimiz

biltevt2023 toplu fotograf

Biltevt2022 görseli

Biltevt2021 görseli

Uluslararası Engelsiz Bilişim 2019 Kongresinden Görüntü

Engelsiz Bilişim 2014

Engelsiz Bilişim 2015

Engelsiz Bilişim 2018